Bylinková škola

Vyrábíme karmelitánské kapky

Recept na výrobu karmelitánských kapek už dávno není tajemstvím. Vynález pařížských karmelitánských mnichů z roku 1711 může přinést veselou mysl, pohodu a dobrý spánek i Vám. My jsme si kapky vyrobili v příjemné atmosféře na našem kurzu Nadělte si klid a dobrý spánek. Variant receptu je mnoho, jednu z nich naleznete níže:

Suroviny: 10 lžic natě meduňky (nejlépe čerstvé), 10 hřebíčků, 10 lžic skořice (ceylonská je nejlepší), 1 nastrouhaný muškátový oříšek, dle chuti lžička lístků nebo semen koriandru, lžíce medu, 1 nakrájený citrón, 1 litr koňaku, brandy, vodky nebo jiného bílého alkoholu (koncentrace min. 40%).

Příprava: Bylinky natrháme nebo nakrájíme keramickým nožem, přidáme koření, zalijeme lihovinou a necháme odstát tři týdny na tmavém teplém místě. Kdykoliv si vzpomeneme, směs protřepeme s pozitivní myšlenkou na její léčebné účinky. Nakonec slijeme přes nekovové sítko, přidáme med a citrón. Obvyklé dávkování pro dospělého je 20 kapek 3x denně nebo jen před spaním. Dobrou chuť a krásné sny. 🙂

    Košík